Menu

2 $ocky / 2 Broke Girls

STAŽENÍ

Obsah:

Rozmazlená, ale schopná princeznička Caroline (Beth Behrs) přišla vinou otcových podvodů o peníze a musí se začít živit jakoukoli prací. Přijme proto místo servírky ve Williamsburg Diner, kde se seznámí s pohodářkou Max (Kat Dennings). Ta je z chudých poměrů, a jestli někdy mívala nějaké ambice, dávno na ně zanevřela. Její jedinou radostí vyjma randění je pečení lahodných košíčků.

Caroline spatří v Maxině cukrářském nadání podnikatelský potenciál, a cesta za splněním snu o vlastním byznyse může začít. 2 Broke Girls je sitcom, který si na nic nehraje. Nepředstírá, že je kdovíjak inteligentní (narozdíl od TBBT), nevyžaduje od diváků zvýšenou pozornost kvůli sofistikovaným running jokům (Arrested Development) ani znalost popkultury (30 Rock). Je to přímočará oddychovka, jejíž humor je založený na nesčetných dvojsmyslech (co čekat, když tvůrkyní je ženská jménem Whitney Cummings. Nelíbil? Tak to 2 $ocky nejsou pro Vás) a zesměšňování rasových a kulturních stereotypů (především těch amerických).

Max i Caroline jsou sympaťačky (já osobně o chlup radši Caroline) a tak nějak se jim nedá nefandit, tím spíš, když nám konec každého dílu hlásí stav jejich bankovního konta, což je hezký nápad, mimochodem. Podpůrný cast většinu času holky výborně doplňuje, nahrává jim a sem tam i baví samostatnou linkou, ať už perverzní kuchař Oleg, cool pokladní „taťka“ Earl nebo korejský majitel restaurace Han.

Hodnocení:

Ačkoli jsem původně čekal variaci na Přátele (nikdy mě neoslovili), už prodloužený trailer mi zaútočil na bránice. Holky jsou důkazem toho, že i klasické téma střetu „mozku“ a „svalů“ se dá podat v atraktivním kabátku a velmi dobře. Změny v zaběhnuté rutině postav, které způsobí příchod Caroline, jsou sice jasně účelové, ale nepůsobí jako pěst na oko. Kromě toho taky potěší skutečnost, že Caroline má obchodníckého ducha a už od prvního dílu dává Max přátelské lekce. Že by velmi odlehčená verze Trumpova The Apprentice? Uvidíme dále.

Editace po konci:

2 socky přes všechny svoje ambice a plány zůstaly dvěma sockami a děj se po cca 3 sériích točí na místě a vtipy umisťované do každé věty jsou už totálně vyprázdněné – v seriálu prakticky neexistuje věta řečená normálně. Kdykoli existuje jakákoli šance dostat se někam dál (obvykle několikrát za sérii), je zazděna a dívky se vrací ke svému místu v bistru a komentování toho, jak je všechno na nic. Stejně tak finále je vlastně restartem, po kterém by mohla klidně série začít nanovo a v ději by to nebylo poznat.

 

Plný název2 $ocky / 2 Broke Girls
Status: skončeno
Žánr:Komedie
Protagonisté: Kat Dennings, Beth Behrs, Garrett Morris, Jonathan Kite, Matthew Moy, Jennifer Coolidge, Nick Zano, Brooke Lyons, Ryan Hansen
Scénář:Whitney Cummings, Michael Patrick King, Michelle Nader, Liz Feldman
Režie:Scott Ellis, James Burrows, John Fortenberry, Fred Savage, Ted Wass, Julie Anne Robinson, Don Scardino, Thomas Kail, Katy Garretson
Stopáž: 22 minut
Rok výroby:2011
Epizody, série, celovečerní:6 sérií
Země původu:USA