Menu

Bohéma

STAŽENÍ seriál Bohéma

Obsah:

Šestidílný cyklus odkryje osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní a ukáže, co všechno se dělo mimo zraky kamer a jak tenká mohla být hranice mezi bohémským životem ve filmových studiích a smrtí v koncentračním táboře. V rolích hereckých ikon se objeví například David Novotný jako Jaroslav Marvan nebo Vladimír Javorský jako Vlasta Burian.

Bohéma se vrací do období druhé světové války, kdy se mění celý svět a ním i život do té doby oslavovaných filmových hvězd. linie mezi bohémským životem v barrandovských studiích a koncentrákem či popravištěm byla v té době velice tenká. Lidé balancovali mezi přepychem a smrtí, mezi zradou a odbojem, mezi zbabělostí a hrdinstvím. Někdy ti samí lidé kolaborovali a současně spolupracovali s odbojem. Herecké hvězdy jsou pro každý režim velkým lákadlem, protože skrze ně lze manipulovat davy. Jak nacisté, tak i komunisté to dobře věděli a také se toho snažili využít. Nebylo kam utéct.

V Bohémě se objeví jedny z nejznámějších ikon tuzemského filmu a divadla první poloviny minulého století. Kromě nich mnoho dalších osobností, které – ať už přímo, nebo zprostředkovaně – utvářely tvář československého filmu. Půjde například o režiséry Martina Friče a Otakara Vávru, filmového producenta a ředitele společnosti Lucernafilm Miloše Havla, spisovatele Jana Drdu nebo novináře Julia Fučíka, kterého herec Zdeněk Štěpánek ukrýval ve svém bytě.

Hodnocení:

 

Plný názevBohéma
Status:
Žánr:Drama, životopisný
Protagonisté:   Michal Dlouhý ,  Vladimír Javorský ,  Jaroslav Plesl ,  Saša Rašilov nejml. ,  Judit Bárdos ,  Michal Balcar ,  Ondřej Pavelka ,  David Novotný ,  Václav Jiráček ,  Vladimír Polívka ,  Petra Jungmanová ,  Tomáš Pavelka ,  Rostislav Novák ml. ,  Filip Kaňkovský
Scénář:Tereza Brdečková
Režie:Robert Sedláček
Stopáž: 72 minut
Rok výroby:2017
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Česko