Menu

Dark Matter – dojmy z pilotu

16.6.2015 - Novinky

Na palubě lodi, jejíž typové zařazení končí jménem Marauder, se probouzí skupinka lidí. Ano, tenhle scénář už jsme všichni někde slyšeli. Ale bez obav, dál to pokračuje celkem podobně.

Naše skupinka zjistí, že si nic nepamatují, neví, jak se na loď dostali, nebo co tu maj hergot vyvádět. Protože si nemohou vzpomenout ani na vlastní jména, rozdělí se na čísla podle pořadí, ve kterém se probudili.

Aby toho nebylo málo, najdou skladiště zbraní, cvičnou místnost plnou mečů a každý umí ovládat něco – mohutný Asiat se rozvíří s katanou v každé ruce, mladá holka s barevnými vlasy se začne mezitím hrabat v obvodech lodí a dělat s nimi psí kusy.

Aby toho ještě nebylo málo, narazí posádka na androida…tedy vlastně androidku. Nejdřív je všechny zmlátí, pak si to nepamatuje a protože umí bezdotekově komunikovat s lodním ovládáním, řídí všechny systémy se zavřenýma očima – aspoň že ve spolupráci s posádkou.

Nebudu zabíhat dál v ději, ačkoli není nijak překvapivý.

Výprava působí jako někde v počátcích první Stargate. Na druhou stranu vzhledem k tomu že se epizody jmenují „Episode One“ a tak dále, nepůjde asi o nijak velký projekt, ale spíše jednorázovku – jde o adaptaci komiksu vydavatele Dark Horse.

Zatím to vypadá na nenáročnou scifárnu, velmi lehce zaměnitelnou s téměř čímkoli dalším – jak obsahem, tak zpracováním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *