Menu

Hra o Trůny má dvě TCA nominace

6.6.2015 - Novinky

Nominace pro 31. ročník Cen televizních kritiků jsou už venku a Hra o Trůny mezi nimi opět nechybí. Není se čemu divit, když HBO má nejvíc nominací ze všech stanic, dohromady sedm.

Steps to the Sept (Official HBO)

Z těch sedmi jsou dvě právě za Hru o Trůny a to za nejlepší drama a seriál roku – obě kategorie vyhrál seriál i loni. Další tři nominace od HBO byly v kategorii minisérií za Bessie, The Jinx a Olive Kitterage. Zbývající dvě pak za komediální programy. První dostala loňská vítězka Julia – Louise Dreyfusová opět za Víceprezidentku, a Late Night with John Oliver, který stojí proti The Daily Show with Jon Stewart v kategorii „Novinky a informace“.

Margaery smiles S5E3 (Official HBO)

Ačkoli byla právě Hra o Trůny nominována ve stejných kategoriích od roku 2011, kdy odstartovala, není to rozhodně záruka výhry. Nejlepší drama vyhrála roku 2013 a Nejlepší program nevyhrála od roku 2012 (roku 2011 to byla Nejlepší novinka, tedy jiná kategorie).

Letos stojí proti Mad Menům v obou kategoriích.

Za zmínku stojí také skutečnost, že letos nebyl nominován Peter Dinklage (Tyrion), a nebylo tomu tak od roku 2012. Ostatně v tak rozsáhlém hereckém obsazení nominace pro konkrétní herce moc nefrčí a Dinklage zatím tuto hranici překročil jako jediný.

Podívejme se na kategorie, ve kterých je Hra o Trůny nominována a proti komu v nich bude stát…

OUTSTANDING ACHIEVEMENT IN DRAMA
“The Americans,” FX
“Empire,” Fox
“Game of Thrones,” HBO
“Justified,” FX
“Mad Men,” AMC

PROGRAM OF THE YEAR
“The Americans,” FX
“Empire,” Fox
“Game of Thrones,” HBO
“Mad Men,” AMC
“Transparent,” Amazon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *