Menu

Impérium – Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

STAŽENÍ Impérium Mafie v Atlantic City_ Boardwalk Empire

Obsah:

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium – Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”

Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 – 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů.

Očima naší redakce :

Naprostý audiovizuální skvost. Produkce HBO je neuvěřitelně našlápnutá a Boardwalk Empire je jen dalším důkazem tohoto nepopiratelného faktu. Začíná to u toho, že jejich seriály mají jednoznačně nejlepší úvodní znělky (Nucky Thompson na břehu oceánu alkoholu je opravdu stylový) napříč seriálovým spektrem, je v tom zahrnuta neskutečně precizní a sofistikovaná výprava (20. léta minulého století skutečně se vším všudy, soustředíme-li se na detaily, máme tu další, dosud nepoznanou rovinu…navíc to má celou takovou tu originální patinu…20. léta 20. století jsou prostě svou atmosférou nezaměnitelná…), úchvatná mizanscéna, skvělé herecké obsazení (Steve Buscemi ztvárňuje svého charismatického ,,loutkáře“ skutečně bravurně…), výborně napsané charaktery (skvělá je postava Jimmyho i jeho znetvořeného komplice…navíc zajímavý fakt, že tvůrci se nebojí postavy nechat zemřít – a migrace je tu skutečně až neobvykle velká) a atraktivní prostředí, hloubka i děj… A jako třešnička na dortu sám velký Marty Scorsese..

Plný názevImpérium: Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire
Status: skončeno
Žánr:Drama, krimi
Protagonisté: Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino
Scénář:Terence Winter, Howard Korder, Cristine Chambers, Steve Kornacki, Riccardo DiLoreto
Režie:Timothy Van Patten, Allen Coulter, Martin Scorsese, Brad Anderson, Jeremy Podeswa
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2010
Epizody, série, celovečerní:5 sérií
Země původu:USA

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *