Lovci zločinců / Person of Interest

 

Profil Stažení Recenze Slovník

Lovci zločinců_Person of interest

Obsah:

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká.
Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k MEMENTU. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (VĚZEŇ, UMUČENÍ KRISTA) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (ZTRACENI, SAW: HRA O PŘEŽÍTÍ).

Očima naší redakce :

Vedle (lepšího) Homelandu je Person of Interest další nový seriál, který konečně odráží důsledky 9/11 a pádu dvojčat v NY. Tento problém však sleduje z jiného úhlu, sleduje dopad na změnu pravidel ve sledování, nastolení paranoidních obav ze všech špatných lidí světa (nejen teroristů) a snaží se přinést divákovi pohled i na ty nejmenší účastníky procesu, pouhé lidi na ulicích. Epizodické ladění bude do budoucna problém, ale tajně doufám, že se nalezne spojující hlavní motiv (Elias?) a potáhne zajímavý seriál z pera Jonathana Nolana do pater jistých čtyř hvězdiček. Jen prosím nechme stereotyp jiným seriálům… Update: schéma pokračuje, ale náznaky tam jsou a hlavně díly baví.

Plný název Lovci zločinců / Person of interest
Status:
Žánr: Drama, thriller, krimi
Protagonisté: James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi
Scénář: Jonathan Nolan
Režie: David Semel, Brad Anderson
Stopáž: 43minut
Rok výroby: 2011
Epizody, série, celovečerní:
Země původu: USA