Menu

M

 

MacGyver 2016

MacGyver (2016)

Mladý muž s obrovským talentem pro řešení problémů nekonvenčním způsobem je hlavním agentem organizace chránící svět před možnými katastrofami. Revival klasického seriálu z roku 1985.

 

 

 

 

Madam Secretary

Bývalá vynikající analytička CIA známá pro své naprosto nekonvenční myšlení a přístup k problémům se nečekaně stane ministryní zahraničí USA.

 

 

 

 

Magnum P.I.

seriál Magnum P.I. (2018) series

Thomas Magnum je bývalý námořní SEAL, který se vrací domů z Afghánistánu. Stane se z něj soukromé očko a hrdina využívá své vojenské dovednosti k řešení případů.

 

 

 

 

Malá velká Británie

Malá velká Británie_Little Britain

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Little Britain. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale.

 

Máma / Mom

Máma_Mom

Léčící se alkoholička a svobodná matka a se rozhodne nastartovat znova svůj život v Napa Valley v Kalifornii.

 

 

 

Man Seeking Woman

Man seeking Woman

Když se s ním rozejde dlouhodobá přítelkyně, naivní romantik se vydává napříč surrealistickým světem trollů, amorů s mizernou muškou a dalších bytostí na výpravu za novou láskou…

 

 

 

 

Man With a Plan

Man with a Plan

Když se jeho manželka vrátí do práce, úspěšný obchodník poprvé pozná, jak stresující je péče o jeho malé andílky.

 

 

 

 

Manhattan Love Story

Manhattan Love Story

Mladý pár začne randit. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybychom jako diváci nebyli svědky všech jejich vnitřních (i vnějších) monologů.

 

 

 

 

Manhunt Unabomber

seriál Manhunt-Unabomber

Seriál sleduje, jak FBI chytla neslavně proslulé a velmi chytré kriminálníky – každá série sleduje vždy jeden případ. V první řadě čerstvě naverbovaný agent dostane médii ostře sledovaný případ Teda Kaczynskiho neboli Unabombera (University and Airlane bomber – rozesílal bomby především do škol a do aerolinek). Hrdina se specializuje na profilování pachatelů a snaží se přijít s novým čerstvým pohledem na osobnost pachatele, který již téměř 20 let zákonným složkám uniká.

Nejen, že vidíme podrobný pohled na samotný případ, ale seriál nabízí i psychologické důsledky na jednotlivé agenty, kteří dostali za úkol lovit ty nejnebezpečnější kriminálníky na světě.

Maniac

seriál Maniac

Dva cizinci dostávají možnost najít řešení svých problémů skrze prazvláštní vědecký experiment.

 

 

 

 

 

Manifest

seriál Manifest

Když letadlo letu č. 828 bezpečně přistálo po turbulentním, leč rutinním letu, posádce a pasažérům se ulevilo. Aniž by to tušili, během těchto několika hodin v letadle uběhlo na světě pět let a jejich přátelé, rodiny a kolegové dávno truchlili jejich ztrátu a posunuli se se životem dál. Nyní musí hrdinové čelit nemožnému, nicméně dostávají druhou šanci. Sotva však nová realita začne doléhat, odhalí se ještě větší záhada. Někteří z pasažérů si uvědomí, že jsou dost možná předurčeni k významnějším věcem, než si vůbec kdy dokázali představit.

 

 

 

Manu a Matěj na cestě do Říma

seriál Manu a Matěj na cestě do Říma

Bláznivá kulinářská jízda milovníků dobrého jídla a pití.

Kuchař Emanuel Ridi vyrazil s Matějem Ruppertem na gastronomický tah po Itálii. Projíždějí regiony a zkoušejí jejich kulinářské speciality a mimořádnosti. Bude jich hodně, protože v Itálii se gastronomie liší nejen od severu na jih, ale i od pobřeží k pobřeží.

 

 

 

Marcella

Marcella

Marcella se vrací k Londýnské policii, jejíž řady před 12ti lety opustila kvůli rodině. Momentálně se rozvádí, s dcerou na internátní škole má spíše vlažný vztah a doufá, že návrat k vyšetřování dá jejímu životu zase smysl. Krom toho se znovu ozývá sériový vrah z případů, na kterých kdysi pracovala. Jak si s tím vším poradí Marcella, pronásledovaná záchvaty zuřivosti a výpadky paměti?

 

 

 

Marianne

seriál Marianne-e1572998195666

Slavná spisovatelka hororových příběhů je nalákána do svého rodného domova. Ve snech ji začne strašit žena, jak tomu bylo před patnácti lety. Jenže sny se pomalu stávají realitou.

 

 

 

Mars

seriál Mars

Seriál Mars je zasazen do budoucnosti i do současnosti. Kombinuje skriptové drama a vizuální efekty společně s nejlepšími dokumentárními technikami, aby vás přikoval k židli a vy se nemohli odtrhnout od obrazovky. Uvidíte napínavý příběh o kolonizaci Marsu v roce 2033, přičemž je vše provázáno rozhovory s lidmi, kteří tuto misi chystají i v reálném světě. Jedním z nich je například Elon Musk (SpaceX)…

 

 

 

Mary Kills People

Mary Kills People

Doktorka vede dvojí život jako anděl smrti, kdy pomáhá smrtelně nemocným ukončit život podle jejich představ, ale policejní vyšetřování začíná pronikat do jejího dvojitého života.

 

 

 

 

Mayans MC

seriál Mayans MC

Spin-off seriálu Sons of Anarchy (Zákon gangu).

Příběh se odehrává ve slunné Kalifornii na americko-mexické hranici a sleduje dozvuky hlavní zápletky původního seriálu. V centru dění se ocitá ambiciózní Ezekiel Reyes, který vyhlíží lepší zítřky pro svůj motocyklový klub Mayans MC, zatímco ho žene touha po pomstě.

 

 

McMafia

McMafia

Celý život se snažil utéct otcovým spojením s ruskou mafií. Teď je ale v Anglii vyhcovaný muž neodvratně vtažen zpět do sítě mezinárodního krimálního světa, od mexických kartelů a pákistánských drogových bossů po pašeráky na Balkáně. Volně na motivy knihy Misha Glenny.

 

 

 

 

Medicejové Vládci Florencie / Medici Masters of Florence

seriál Medicejové Vládci Florencie_Medici Masters of Florence

Politické rodinné drama odehrávající se ve Florencii začátkem 15. století. Cosimo de Medici je u kormidla rodinné bankéřské dynastie, když jeho otec Giovanni náhle umírá…

 

 

 

 

Mentalista / The Mentalist

Mentalista_Mentalist

Patrick Jane byl v mládí atrakcí jako „zázračný kluk“ v cirkuse, pak si vybudovat lukrativní kariéru jako jasnovidec. Je v tom háček? Ano. Patrick Jane totiž jasnovidec není a nikdy nebyl. Ale dokonale ovládá hypnózu, sugesci, je extrémně dobrý ve čtení lidí a běžně funguje jako chodící detektor lži.

Pak udělal chybu, protože si v televizi utahoval ze sériového vraha Red Johna. Doma pak nalezl svou manželku a dceru zavraždené a na zdi smutného smajlíka nakresleného jejich krví – Red Johnův podpis.

Po nervovém zhroucení se stává nezávislým konzultantem CBI – Kalifornského úřadu vyšetřování. Spolu s řešením případů ale stále pronásleduje Red Johna, vraha, která má na svědomí jeho rodinu.

 

Merlin

Merlin

Příběhy mladého čaroděje Merlina od první chvíle, kdy se setkal s mladým (a nafoukaným) Artušem, Morganou a Guinevere. Není to jednoduché, protože na Kamelotu už 20 let platí zákaz magie a čarodějové jsou bez výjimek popravování.

 

 

 

 

Mesiáš / Messiah

seriál Mesiáš_Messiah

Agentka CIA vyšetřuje charismatického muže, který podle svých stoupenců dokáže dělat zázraky. Je to bůh, nebo nebezpečný podvodník?

 

 

 

 

 

Městečko Fortitude / Fortitude

Městečko Fortitude_Fortitude

Kriminální seriál odehrávající se v osadě Fortitude na arktických Špicberkách, kde prakticky není zločinnost a kde podle místních zákonů nesmí ani nikdo zemřít a být pohřben. Poté, co dva horníci z místních dolů objeví v tajícím ledovci prehistorickou mršinu, je však za záhadných okolností brutálně zavražděn vedoucí vědeckého týmu, který ve Fortitude zkoumá arktickou přírodu. Místní policejní náčelník se pustí do vyšetřování, ale protože zavražděný byl Brit, brzy se na místě objeví také detektiv Londýnské metropolitní policie s oficiálním pověřením a spoustou nepříjemných otázek.

 

Městečko South Park / South Park

Městeško South Park_South Park

Pozor, čistá anarchie! Osmiletí školáci Stanley, Kyle, Eric a Kenny chtějí žít po svém a bojí se jich celé Colorado!
Městečko South Park je netradiční animovaný seriál o čtyřech klucích z malého coloradského městečka, kteří vidí „dospělácký“ svět ze své (dalo by se říct přimočaré až naivní) perspektivy. Už první díly si získaly pozornost diváků, protože byly na svou dobu netradičně vulgární a politicky nekorektní. Autoři poukazují na společenské problémy, na absurditu současného světa, reagují na aktuální události a často si utahují z celebrit. Téměř žádné téma pro tvůrce South Parku není tabu, občas si dělají legraci i sami ze sebe.

 

Město divů / Magic City

Město divů_Magic City

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa… ve Městě divů.

 

Město na kopci / City on a Hill

seriál Město-na-kopci-City-on-a-Hill

Začátkem 90. let Boston překypoval násilnými zločinci a místní strážci zákona je povzbuzovali, protože korupce a rasismus byli na denním pořádku. Tento stav věcí změnila událost zvaná Bostonský zázrak.

V tomto fiktivním příběhu je zástupce okresního návladního Decourcy Ward nucen uzavřít spojenectví se zkorumpovaným, a přesto uctívaným veteránem z řad FBI jménem Jackie Rhodes. Společně si vezmou na paškál rodinu ozbrojených lupičů aut. Tento případ zahrne a později i změní celý bostonský justiční systém.

 

Město žen / Cougar Town

Město žen_Cougar Town

Jules Cobb (Courteney Cox) je rozvedená čtyřicátnice, vychovávající sedmnáctiletého syna Travise (Dan Byrn), která marně hledá muže ve svém věku. Štěstí má však jen na mladší milence a jejím hlavním problém je pravděpodobně fakt, že bez rozmýšlení ihned řekne, co ji napadne, čímž se utápí v stále trapnějších a trapnějších situacích, které jejímu synu a celému okolí jen ztrpčují život. Přivítejte Jules Cobb – co na srdci, to na jazyku.

 

 

 

 

Midnight, Texas

seriál Midnight-Texas

Prchající jasnovidec, který umí mluvit s mrtvými, přichází do zapadlého Texaského městečka, kde se shromažďují čarodějky, upíři a kdokoli odlišný. Podle knih Charlaine Harrisové.

 

 

 

 

Mike a Molly / Mike and Molly

Mike a Molly_Mike and Molly

Policajt Mike a učitelka Molly se seznámí na setkání anonymních jedlíků. Jenže Molly má problémovou sestru a matku, která je přesvědčená, že Molly má jen těžké kosti. Mike má zase parťáka s množstvím návrhů, jak by si měl najít nějakou dívku. Najde Mike dost odvahy, aby pozval Molly na rande?

 

 

 

 

Miliardy / Billions

Miliardy_Billions

Státní zástupce Chuck Rhoades dostane tip na nekalé prakticky magnáta z Wall Street. Na případu by si mohl udělat kariéru, ale důvěrnicí milionáře je jeho vlastní žena.

 

 

 

Miracle Workers

seriál Miracle-Workers

Bůh se jednoho dne rozhodne, že je čas na důchod. To je však pro Zemi v podstatě konec.

Craig je nízce postavený anděl, který má na starosti všechny lidské modlitby. Hrdinův velký šéf je sám Bůh, který pověsil svou starou práci na hřebík a nyní se věnuje jen svým oblíbeným zálibám. Aby zabránil zničení Země, musí Craig dosáhnout toho největšího zázraku, o jaký se kdy pokusil.

 

 

 

 

Mise Nový domov

Mise Nový domov

Televize Nova v roce 2017 přišla s reality show Mise nový domov. Diváci mají možnost každý týden sledovat velmi silné příběhy lidí, se kterými se osud opravdu nemazlil, a dostali se na samé dno. Mise nový domov jim dá šanci na nový začátek. Celý tým v čele s moderátorkou Terezou Pergnerovou jim totiž ze stávajícího bydlení vykouzlí místo, kde budou mít možnost sbírat síly do života.

 

 

 

 

Misfits: Zmetci / Misfits

Misfits Zmetci_Misfits

Jak dokáže jedna záhadná bouře zamávat životy pětice mladých Londýňanů? Rozhodně více, než by se na první pohled zdálo. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací za prohřešky, které ve své minulosti napáchali. Jednoho dne je však zastihne nejpodivnější meteorologická událost v historii Velké Británie, která v nich zanechá zvláštní schopnosti. Dokáží se však mladiství delikventi, kteří mají k hrdinským ideálům skutečně daleko, vypořádat s touto změnou, která může přinést více komplikací, než užitku? A zapůsobila bouře i na ostatní obyvatele Londýna?

 

 

 

Místo zločinu Ostrava

seriál Místo-zločinu-Ostrava

Hlavními postavami seriálu je dvojice zdánlivě velmi odlišných kriminalistů – Ema (Pavla Beretová) a Honza (Stanislav Majer). Ona je přímočará, racionální a soutěživá, on je výbušný, náladový a bere si vše osobně. Ema se rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty a k velkému údivu svých budoucích kolegů výběrové řízení vyhraje. Jediný vážný kandidát Honza je totiž vyšetřován za postřelení pachatele. Obtížná role matky a práce v oddělení vražd Emě připraví těžký začátek. Honza je jedním z těch, kteří novou šéfovou berou od začátku s rezervou. Nevadí mu, že ho přeskočil někdo jiný, ale že je to někdo, kdo na tu práci podle něj nemá. Během dalších případů se z nich stane dvojice, která se profesionálně doplňuje a postupně v sobě nachází dokonce možná víc než kolegiální náklonnost… Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let

Mladí a hladoví / Young & Hungry

Mladí-a-hladoví_Young-Hungry-1024x576

Mladý, bohatý podnikatel si najme kurážnou bloggerku, aby byla jeho osobní kuchařkou.

 

 

 

 

Modern Love

seriál seriál Modern-Love-e1572998709213

Seriál zkoumá vztahy, lásku a lidská spojení.

 

 

 

 

Modrý kód

Modrý kód

Lékařské drama se inspiruje skutečnými příběhy pacientů, lékařů a všech dalších pracovníků na urgentním příjmu. Hlavní hrdinkou je energetická vrchní sestra Mery. Mery je temperamentní a vyzrálá ženská, která ví, co chce. Ve všech ohledech však upřednostňuje svou práci, takže zákonitě pokulhává její osobní život. Mery má služby s doktorem Davidem Hofbauerem, asociálem, nedávajícím najevo své emoce, který řeší věci po svém.

 

 

 

MOST!

seriál MOST

V satirickém seriálu Most je město místem, kde se bojí bílí černých, Češi Němců, transsexuálové homosexuálů, muži žen a ženy mužů, a všichni samoty. Například bratři Luděk a Pavel – dlouho se neviděli a nikdy se neměli příliš v lásce. Při prvním setkání po mnoha letech bude Luděk velmi překvapen, jak se jeho bratr za tu dobu změnil…

 

 

 

Mozaika / Mosaic

Mozaika_Mosaic

Žena otvírá případ komplikovaných okolností odsouzení svého bratra, odsouzeného za vraždu slavného autora dětských knih, kterého měl podvést. Dostupné také jako interaktivní detektivní hra.

 

 

 

Mr Inbetween

seriál Mr Inbetween

Ray Shoesmith je otec, exmanžel, přítel a nejlepší kamarád. Tyto role je velmi těžké zastávat v dnešním moderním světě, a když jste nájemný zabiják, tak je to o to těžší…

 

 

Mr. Mercedes

seriál Mr. Mercedes

Bývalý detektiv Bill Hodges je kontaktován tajemným Mercedesovým vrahem, který před dvěma lety zabil 16 lidí, když úmyslně vjel do fronty před pracovní agenturou. Hodges je nyní v důchodu, ale tento nevyřešený případ mu stále nedá spát, proto se rozhodne pustit se do vyšetřování na vlastní pěst. A napínavá hra na kočku a myš může začít.

Seriál je adaptací stejnojmenné knihy Stephena Kinga.

 

Mr. Robot

Mr Robot

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění.

 

 

 

Mrňousci / Minuscule

Mrňousci_Minuscule

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů.

 

 

 

Mrs. Wilson

seriál Mrs. Wilson

Třídílná britská minisérie se odehrává ve 40. a 60. letech v Londýně. V centru dění se ocitá Alison Wilson, která věří, že je šťastně vdaná a vede klidný a bezproblémový život. Vše se obrátí k horšímu, když její manžel Alec zemře. Poté se u jejích dveří objeví žena, jež tvrdí, že to ona je Alecova manželka, skutečná paní Wilsonová.

Inspirováno skutečnými událostmi.

 

 

Mrtví jako já / Dead Like Me

Mrtví jako já_Dead like me

Georgina dokončila studium a rodiče na ní naléhají, ať si konečně najde perspektivní zaměstnání. Netuší však, že tím jí vlastně pdoepíší rozsudek smrti, neboť jejich dcera umírá při svačině poté, co jí zasáhne záchodové prkýnko z vesmírné stanice. Její smrt však není zcela obyčejná, stane se totiž „smrtkou“, to znamená, že musí sledovat skony jiných a pak jim pomáhat najít jejich další cestu.

 

 

Mrtvý bod / Blindspot

Mrtvý-bod_Blindspot

Cosi velkého a hrozivého se rozbíhá ve chvíli, kdy je na Times Square nalezena Jane Doe. Nebylo by to nic tak divného, kdyby na sobě neměla hromadu podivných tetování a pamatovala si, kdo je a jak se tam dostala. Ale ona tetování má a paměť nikoli. Jedna věc je ale jistá – jméno agenta FBI Kurta Wellera, které má na sobě velkými písmeny. Jak jemu, tak jí i zbytku FBI brzy dojde, že tetování jsou klíče k jednotlivým zločinům. Ty snad povedou také k odhalení toho, kdo „Jane“ je a co se jí vlastně stalo…

 

 

Můj přítel Monk

Můj přítel Monk_Monk

Jeho instinkt je prakticky neomylný…jeho paměť a dedukční schopnosti nemají konkurenci, stejně jako jeho pozornosti neunikne jakýkoli detail. Na druhou stranu se bojí mikrobů, mléka, bakterií, výšek, špíny, davů a prakticky všeho dalšího včetně malých prostor.

Pomáhá policii, jak jen může, ale neudělá ani krok bez své ošetřovatelky, terapeutky a kamarádky Sharony. Monk je často nesnesitelný, ale přitom stále nenahraditelný.

 

 

 

 

Myšlenky zločince / Criminal Minds

Myšlenky zločince_Criminal minds

Speciální jednotka FBI zaměřená na analýzu chování pachatele vyšetřuje případy sŕiových vrahů.

 

 

 

 

Mystérium sexu / Masters of Sex

Mystérium-sexu_Masters-of-Sex

Dramatizace životů Williama Masterse a Virginia Johnsonové, vědců zkoumajících lidskou sexualitu. Podle knihy Thomase Maiera.