Perníkový táta / Breaking bad

 

Profil Stažení Recenze Slovník

 

Perníkový táta _Breaking bad

Obsah:

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson.

Verdikt po první sérii:

Koncept středoškolského učitele chemie, který se rozhodne pro dráhu výrobce drog, protože trpí rakovinou plic a stejně nemá co ztratit, mne zaujal hodně. Stejně tak způsob vyprávění připomínající ty dobré doby Quentina Tarantina (flashbacky a nenucená hra s posloupností časů) plus naturalistické podání všeho, co divák od dnešní seriálové produkce žádá.

Nečekal jsem příliš humoru. Taky se ho tolik nedostavuje, ale některé scény (kyselina versus vana s mrtvolou) vás dostanou do kolen. Kontrast totálního drogového magora a „vařiče“, který umí vykouzlit perfektní kvalitu drogy, ale snaží se také držet všechno aspoň trochu v mezích, je perfektní.

Jediné, co mi trochu vadí, je „uťápnutost“ postav, ale to je způsobeno mojí oblibou suverénnějších jedinců – například Dextera Morgana.

Plný název Perníkový táta / Breaking bad
Status: Skončeno
Žánr: krimi, drama, thriller
Protagonisté: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte
Scénář: Vince Gilligan, Sam Catlin
Režie: Adam Bernstein, Jim McKay, Tricia Brock, Bronwen Hughes, Tim Hunter
Stopáž: 45 minut
Rok výroby: 2008
Epizody, série, celovečerní: 5 sérií
Země původu: USA