Menu

Agent Carter / Marvel´s Agent Carter

STAŽENÍ

Obsah:

Poté, co je Druhá světová válka u konce, agentka Strategic Scientific Reserve je převelena na kancelářskou práci. Rozhodne se ale pracovat v utajení pro milionáře a vynálezce Howarda Starka.

Hodnocení:

Agentka Carterová je celkem kočka a atmésféra doby ne tak dávné, leč stále minulé působí celkem příjemně. Na druhou stranu Marvel nijak nepřekročil vlastní hranice a jedná se tak jen o variaci na téma Agentů S.H.I.E.L.D.U., jen v jiném rozloženía době. Trochu mě mrzel přehnaný důraz na silné ženské hrdinky, který měl odůvodnění jen zčásti. Je sice fajn udělat z většiny policejní stanice tlupu idiotů, ale pokud dělají tvůrci hlupáky prakticky ze všech chlapů v seriálu bez ohledu na odůvodnění, je to trochu laciné.

Aby nedošlo k omylu, mám rád silné ženské hrdinky – takovou Kate Beckett nebo Alexis Castle si nemůžu vynachválit – ale pokud je na zpracování jasně vidět styl bude neporazitelná, protože je to ženská, výsledku to neprospívá. Velení týmu během extrakce vězňů a střílení jsem Peggy věřil (výborný díl), ale jako mlátička v kostýmku a halence už semtam hraničí s parodií (vymlácení bistra) a krom toho jí nikdy nešlo vyloženě o kejhák.

Jako doplnění Marvelovského univerza dobře zpracované, nikoli klenot, který zanechá hlubší přetrvávající dojem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2VZRbNAajII

Plný názevAgent Carter / Marvel´s Agent Carter
Status:
Žánr:Akční, scifi, dobrodružný
Protagonisté: Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy
Scénář:Eric Pearson
Režie:Louis D'Esposito, Scott Winant, Vincent Misiano, Jennifer Getzinger, Peter Leto
Stopáž: 42 minut
Rok výroby:2015
Epizody, série, celovečerní:2 série
Země původu:USA