Menu

Arrow

STAŽENÍ

Obsah:

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu.

Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého – ve 23 epizodách na 5 discích!

Verdikt: (recenze zde)

Arrow je prapodivným koktejlem kvalit, které někdy zabíjí prapodivné provedení, u kterého si nejsem jist, co chce vlastně sdělit a kde vlastně chce stát. Obrovským plusem je, že mezi dnešními seriály o upírech a všemožných –manech si Arrow poradí bez zvláštních schopností s lukem, šípy a dalším vybavením.

Skutečnost, že nemusí absolutně řešit finance, je sice trochu klišé, na druhou stranu ale zcela odpustitelné, protože se nemusíme starat o zázemí a můžeme se rovnou vrhnout na likvidaci padouchů vnějších i vnitřních. Celkem vítám, že příběh je poměrně rovnoměrně rozložen v jednotlivých epizodách, takže toho obvykle není na řešení tolik a zápletka má dost prostoru. To je ale lehce strženo skutečností, že se musí řešit vztahy, konspirace a možní přeživší, takže se největší pravděpodobností vyleze na světlo ještě tuna balastu, který se původní zápeltce čištění města od korupce a svinstva docela vzdaluje. To je doplněno prvek, který mi vadí asi nejvíc – Arrow se tváří hrozně drsně a důležitě, přičemž více humoru by mu vůbec neuškodilo.

Styl, jakým je natočen, mi hrozně připomíná Ve službách FBI, ovšem mezi postavami je mnohem méně chemie a příjemného špičkování. Celý seriál díky tomu působí hrozně staticky a občas nevím, jestli postavy mluví S postavami, nebo jen NA postavy. Právě díky této celkové atmosféře je Arrow něco, co vypadá technicky dobře, ale nedostane se to pod kůži zdaleka tak, jako jiné seriálové kusy.

 

Plný názevArrow
Status:
Žánr:Akční, dobrodružný, drama
Protagonisté: Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland
Scénář:Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg, Grainne Godfree, Ben Sokolowski
Režie:David Nutter, David Barrett, Guy Norman Bee, Michael Schultz, David Grossman
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2012
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:USA