Menu

Castle na zabití / Castle

STAŽENÍ

Obsah:

Rick Castle (Nathan Fillion) je lehkovážný spisovatel detektivních románů, který se tváří, že má vše, nač si vzpomene – od slávy přes peníze a samozřejmě skalní fanynky. Ve svém posledním románu zabil svou nejznámější postavu, díky které vstoupil do pomyslné síně slávy, a život pro něj začíná být pomalu nuda. Ta se rozplyne v okamžiku, kdy ho kontaktuje půvabná detektivka Kate Beckettová (Stana Katic), aby ji pomohl při vyšetřování sérií vražd, které neznámý zabiják provádí přesně tak, jak jsou popsány v Rickových románech.

Verdikt ke konci sedmé série:

Jedna věc je zřejmá už po pilotu – Fillionovo charisma funguje v jakémkoliv případě, a to i když se musí potýkat s otřepanou zápletkou o spisovateli, spolupracujícím na vyšetřováních newyorské policie. Trochu to připomíná To je vražda, napsala, avšak na rozdíl od téhle babičkovské odpolední show tu padají sexuální narážky, Fillion hláškuje, co mu síly stačí, a těch 40 minut utíká až nečekaně rychle.

Kromě toho se mi dlouho nestalo, aby si jeden seriál celkem bez problémů držel takhle dlouho laťku, kterou nastavil na začátku. Zároveň jde o silné osvěžení klasického konceptu policista plus externí konzultant – díky přítomnosti autora detektivek vidícího ve všem možné příběhy jde o obrovské osvěžení a v jednom seriálu je tak přítomno více náhledů. Samozřejmě ani ostatní postavy nezůstávají pozadu a nejsou pouze sekundanty dvou hlavních herců.

Plný názevCastle / Castle na zabití
Status: skončeno
Žánr:Krimi, komedie, drama
Protagonisté: Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever
Scénář:Andrew W. Marlowe, Alexi Hawley, Will Beall, Shalisha Francis, Christine Boylan
Režie:Rob Bowman, Thomas J. Wright, Bryan Spicer, John Terlesky, Jonathan Frakes
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2009
Epizody, série, celovečerní:8. sérií
Země původu:USA