Menu

Černé zrcadlo / Black Mirror

STAŽENÍ blackmirrorlogo.0

Obsah:

Prostřednictvím pokrouceného podobenství věku sociálních sítí, klepe tento snímek na dveře kolektivního neklidu v našem moderním světě.

Verdikt:

Nejdřív neznámo. Pak údiv. Pak úžas. Pak lehoučké zklamání, ale stále vysoko nad průměrem. Black mirror si hraje se sociálními sítěmi, videoservery a dalšími technologickými hračičkami, které stále více vstupují do našich životů (mnohem více, než jsme ochotni si připustit) a vlastně jsme stále jen krok od toho, abychom jim otročili.

Black mirror si s těmito motivy hraje v motivech temné satiry a v příbězích, za které by se rozhodně nemuseli stydět klasikové scifi literatury. Samozřejmě, tyto motivy ani jejich zneužití nejsou nic nového, ale tady dostávají krystalicky čistou formu díky tomu, jak už stihly naše životy plně prostoupit.

Jediným problémem je snad skutečnost, že pouze první díl se nejvíce blíží realitě a je mnohem více založen na emocích, než ostatní kousky, které už nejsou tak představitelné (bohudík pro nás, bohužel pro sérii). Což nic nemění na tom, že celá série je opravdu kvalitním pokřiveným tmavým zrcadlem naší společnosti, která kolikrát více kouká na statusy za bílým písmenem „f“ než z okna vlastního pokoje.

Plný názevČerné zrcadlo / Black Mirror
Status:
Žánr:Drama, scifi, thriller, podobenství
Protagonisté: Rupert Everett, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael
Scénář:Charlie Brooker, Jesse Armstrong
Režie:Otto Bathurst, Euros Lyn, Brian Welsh, Owen Harris, Carl Tibbetts, Bryn Higgins
Stopáž: 42 – 62 minut
Rok výroby:2011
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Británie