Menu

Da Vinciho Démoni / Da Vinci´s Demons

STAŽENÍ Da Vinciho Démoni_Da Vinci Demons

Obsah:

Leonardo Da Vinci (Tom Riley) má špičkovou paměť i představivost, která je zároveň jeho darem i prokletím. Na svou dobu myslí velmi nekonvenčně, což je samozřejmě trnem v oku autoritám světskými církevním. Zároveň ale obě strany s radostí využijí jeho vynálezů. Velmi brzy se tento vizionář, génius a vynálezce ocitá mezi pravdou a klamem, mezi rozumem a vírou a dalšími silami, který jsou od počátku věků v konfliktu.

Pak je tu síla, kterou nemůže ovlivnit. Setkavá se s tajemným mužem a kultem Synů Mithry. Jeho schopnosti a objevy jsou použity proti Leonardovi samotnému. Stavá se kamenem v soukolí intrik, kdy je jeho génius využíván těmi, kdo jeho mysli pohrdají a hrozí, že jeho pouť za poznáním a odpověďmi ho bude stát život.

Da Vinci se ale hrozbám staví a nenechá se zastrašit ani sliby, ani iluzemi, ani výhružkami. Jeho světlo velmi pomalu, ale o to jistěji posouvá éru temna vstříc humanismu a renesance. Jeho příběh je obrazem posunu doby od tmářství a ovládání člověka k lidské suverenitě a velikosti, která se rodila pomalu a bolestivě, ale nakonec jí nemohlo nic zastavit.

Historická fantasy pochází z pera Davida S. Goyera a vznikla pod záštitou BBC a americké STARZ.

Verdikt po dvou sériích:

Tak tohle je jedním slovem perfektní. Podání historické doby, které si na nic nehraje a nic neschovává (naturalistické jako Hra o trůny), výborné charaktery, u kterých si nejste jisti, po čem vlastně jdou a navíc vizualizace Leonardovy mysli pomoci obrazů či využití bullet time scén (zachytávání letu ptáka). Seriál se navíc nevyhýbá ani tématu Leonardovy bisexuality, což z něj činí více historickou minisérii, než fantasy.

Plný názevDa Vinciho démoni / Da Vinci´s Demons
Status: skončeno
Žánr:Drama, historický, dobrodružný
Protagonisté: Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver
Scénář:David S. Goyer, Scott M. Gimple, Marco Ramirez, Joe Ahearne, Brian Nelson
Režie:David S. Goyer, Michael J. Bassett, Jamie Payne, Paul Wilmshurst, Charles Sturridge
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2013
Epizody, série, celovečerní:Dvě série
Země původu:USA