Menu

Defiance

STAŽENÍ

Obsah:

Seriál se odehrává v blízké budoucnosti, kdy na zem přichází mimozemská rasa Votanů. Jejich cílem je nalezení nového domova, protože jejich vlastní solární systém byl zničen. Když ale dorazí a absolvují dlouhá jednání s vládami světa, zjistí, že zde nejsou vítáni. Místo toho, aby odletěli, vyhlašují tedy Zemi válku a chtějí planetu zabrat pro svou rasu.

Jako zbraň nasazují Votani roboty, kteří mění povrch i atmosféru planety – úrodnů půdu vypalují, tvoří propasti a do ovzduší vypouští prach a splodiny.

Po deseti letech boje si ale jak lidé, tak i mimozemštané uvědomí, že planeta se postupně stává neobyvatelnou. Uzavřou proto příměří, aby obě rasy měly šanci na přežití.

Hrdinou seriálu je Jen Nolan, kterému bylo v době příchodu Votanů pouhých deset let. Celý život strávil v armádě, teď se vrací do svého domova v St. Louis. Tady ale nachází tábor utečenců. Přijímá tedy pozici strážce zákona, protože má zdaleka nejvíce zkušeností se střety a konflikty mezi lidmi a rasou Votanů. Chrání tak obyvatele svého domova před nepřáteli vnitřními, i těmi vnejšími, kteří semtam zaklepou na brány města.

 

Plný názevDefiance
Status: skončeno
Žánr:akční, drama, scifi
Protagonisté: Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Fionnula Flanagan, Graham Greene, Mia Kirshner
Scénář:Rockne S. O'Bannon, Bradley Thompson, David Weddle, Tim Walsh, Craig Gore
Režie:Scott Charles Stewart, Allan Kroeker
Stopáž: 43 minut
Rok výroby:2013
Epizody, série, celovečerní:3 série
Země původu:USA