Menu

Falling Skies

STAŽENÍ falling_skies_ver18_xlg

Obsah:

Na naší Zemi přistála agresivní mimozemská rasa, která se lidstvo snaží zcela vyhladit. Bývalý učitel, jehož hraje televizní hvězda Noah Wyle spojí zdecimované zbytky obyvatel a rozhodne se invazi vzepřít…

Hodnocení:

Seriál popisuje přežívání několik skupin obyvatel po mimozemské invazi. Technicky má v podstatě všechno, co se od takového kusu dá na několik sérií očekávat – postavy, kterým osud nepřeje i ty, které velí a jsou na koni. Dále technologické hračky a různé verze mimozemšťanů plus několik těch milostních zápletek a scén lámání chleba, kde se z kluků stávají muži.

Chybí mu jeden drobný detail – náboj, jiskra, atmosféra – takové ty věci, které způsobují, že se vám dění dostane pod kůži a budete jedněm postavám fandit a druhé nenávidět. U Falling Skies tak sledujeme „nečekané“ příhody postupného dostávání se alienům na kobylku, semtam nějakou tu smrt postavy nebo zradu někoho z komunity kvůli vlastním zájmům. Ale všechno to působí jako když si tvůrci udělali prostě seznam toho, co by v takovém seriálu mělo být, pak to tam nějak dostali a divák si tak může postupně odškrtávat klišé, prázdné fráze a prvky, které viděl už tolikrát jinde.

 

Plný názevFalling Skies
Status: Skončeno
Žánr:Scifi, akční, thriller, rodinný
Protagonisté: Noah Wyle, Moon Bloodgood, Seychelle Gabriel, Adam Butcher, Jessy Schram, Dale Dye
Scénář:Robert Rodat, Mark Verheiden, Graham Yost, Bradley Thompson, David Weddle, Heather V. Regnier
Režie:Carl Franklin, Greg Beeman, Jonathan Frakes, Seith Mann, Nathaniel Jay Goodman, Peter Leto
Stopáž: 42 minut
Rok výroby:2011
Epizody, série, celovečerní:5 sérií
Země původu:USA, Kanada