Menu

G

Galavant

Galavant

Muzikálová středověká komedie o tom, jak se zneuctěný princt snaží získat svou pravou lásku od zlého krále.

 

 

 

 

Gangy z Birminghamu / Peaky Blinders

Gangy z Birminghamu

Veleúspěšná gangsterská sága vás přenese do Birminghamu 20. let minulého století. Rozvětvená rodina Shelbyových založí obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což mnohé napovídá. Seriál vám představí krutou, krvavou, ale bezpochyby působivou kapitolu moderních britských dějin.

 

 

 

Gaslit

seriál Gaslit

Moderní verze aféry Watergate. Seriál vypráví dosud promlčené příběhy a ukazuje zapomenuté postavy tohoto skandálu – od Nixonových podřízených až po práskače, kteří nakonec celé tohle zkažené impérium potopili.

Natočeno na základě první série podcastu Slow Burn.

 

 

Gen.LOCK

seriál Gen-LOCK

Svět se zmítá v válce. Prohrávající strana je nucena nasadit čtveřici mladých lidí, kteří se stanou piloty nových mechanických robotů.

 

 

 

Generation Kill

Generation Kill

Elitní jednotka mariňáků a jejich první týdny války v Iráku. Podle knihy Evana Wrighta.

 

 

 

 

 

Geniální přítelkyně / My Brilliant Friend

seriál Geniální přítelkyně_My Brilliant Friend

Adaptace stejnojmenné knižní série od italské spisovatelky Eleny Ferrante.

Elena vzpomíná na společné chvíle s nejlepší přítelkyní Lilou, která nedávno beze stopy zmizela. Ztráta nejbližší přítelkyně je pro Elenu velká rána, a proto se rozhoduje sepsat šedesátileté přátelství do jednoho příběhového celku. Vše začíná v 50. letech na neapolské základní škole…

 

 

Génius / Genius

Génius_Genius

Sonda do soukromých životů slavných osobností.

 

 

 

Gentefied

seriál Gentefied

Moralesovi se snaží zachránit dědův stánek s tacos a jít si za vlastními sny, zatím co se do jejich čtvrti v Los Angeles stěhují boháči.

 

 

 

Gentleman Jack

seriál Gentleman-Jack

V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anne Lister vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire, odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall. K jeho obnově chce otevřít uhelné doly a dobře se provdat. Ale nemá v plánu najít si manžela. Aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou ženu. Potřebuje nějakou bohatou.

Seriál vypráví příběh Anne Lister, která proslula díky svým deníkům – dokumentují její lesbický vztah, exotické cesty i úsilí oprášit zašlou slávu chátrajícího sídla zděděného po předcích.

 

Ghost Wars

V zapadlém městečku na Aljašce, kde se uvolnily nadpřirozené síly, je jedinou naději vyděděnec s jasnovidnými schopnostmi, který musí překonat místní předsudky a svoje vlastní démony.

 

 

 

Ghosted

Cynický detektiv, který dřív pracoval na oddělení pohřešovaných, a fyzik, který upřímně věří v nadpřirozeno, jsou najati tajnou organizací k vyšetřování paranormálních případů.

 

 

 

 

Gilmorova děvčata

Ženy z mocného rodu Gilmorových a jejich příhody ve fiktivním městečku Stars Hollow. Hlavně tedy příhody, vzestupy i pády Emily, její dcery Lorelai a její dcery Rory (nebo taky Lorelai, slyší totiž na oboje). Emily je velmi konzervativní, Lorelai příjěmná lehce praštěná a nekonvenční a Rory pravděpodobně dospelější a rozumnější než její matka…

 

 

 

 

Girls5Eva

seriál Girls5eva

Slavná dívčí skupina z 90. let se plánuje dát znovu dohromady poté, co jejich hudbu zadaptuje mladý raper.

 

 

 

Glee

Glee

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty… Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).

 

 

Glória

seriál Gloria

Glória se odehrává v šedesátých letech na vrcholu studené války v malé vesničce Glória do Ribatwjo, kde je umístěn RARET, americké vysílací centrum pro šíření západní propagandy do východního bloku. João Vidal, inženýr z rodiny napojené na Estado Novo je naverbován KGB a přijme několik velice riskantních špionážních misí, které by mohly změnit směr portugalských a světových dějin.

 

 

 

 

 

God Friended Me

seriál God Friended Me series

Seriál se zabývá otázkami víry, existence a vědy. Točí se okolo neskrývaného ateisty, jehož život se obrátí vzhůru nohama, když si ho spřátelí na Facebooku sám Bůh. Nedobrovolně se hrdina stane agentem změny v životech a cestách ostatních kolem něj.

 

 

Godfather of Harlem

Mafiánský boss Bumpy Johnson je na počátku 60. let propuštěn z vězení. Rozhodne se vzít zpátky svoji čtvrť ze spárů italské mafie.

 

 

 

Godless

Godless

Zločinec na útěku přes svým bývalým zlověstným učitelem a jeho gangem se ukryje v izolovaném městě v Novém Mexiku, kde většina mužů zemřela při důlní nehodě.

 

 

 

 

Goldbergovi / The Goldbergs

V 80. letech minulého století v malém domku v Pensylvánii žili byli Goldbergovi. Ne tak úplně normální rodinka, které vládne matka, naoko ovšem otec a společně se snaží vychovávat své tři děti – sedmnáctiletou sexy tvrďačku, šestnáctiletého jedničkáře a jedenáctiletého malého geeka s kamerou – vždy připravenou zachytit všechno to rodinné bláznění. Goldbergovi jsou další televizní rodinka, která vznikla jako skoro autobiografická vzpomínka na dětství svého tvůrce Adama F. Goldberga. Je to taky stylově vymazlená retro podívaná plná pop-kulturních referencí.

 

 

Goliath

Goliath

Billy McBride býval uznávaný právník v prestižní advokátní kanceláři. Poté, co ho firma vyhodila, začal ilegálně pracovat jako právník, který si své klienty lanaří přímo na místě nehod. Když se mu naskytne příležitost pomstít se svému bývalému zaměstnavateli, je rozhodnutý ji využít.

 

 

 

 

Gomora / Gommorah

Gomora

Gomora, seriálová adaptace úspěšného románu Roberta Saviana, nás zavádí do temných a nebezpečných uliček Neapole, kde se nachází centrum zločinecké organizace Camorry. Poté co je Pietro Savastano, jeden z největších a nejobávanějších kmotrů neapolské mafie, zajat a poslán za mříže, jeho prává ruka, třicetiletý Ciro Di Marzio, spatřuje svou příležitost v tom, že se konečně stane novým vůdcem. Jeho čas však ještě nedozrál. Zatímco je Pietro ve vězení, velení zpočátku přebírá jeho manželka Imma, protože jejich syn Genny – Pietrův právoplatný dědic – se v Hondurasu zaučuje v „řemesle“. Soupeřící klan vedený Salvatorem Contem mezitím spřádá plány, jak zneškodnit Savastanovy jednou provždy. Válka o převzetí kontroly nad „systémem“ právě vypukla, a to na území, které stále bojuje, aby nadvládě zločinu a bezpráví nepodlehlo.

Good Behavior

Zlodějka a podvodnice je čerstvě na svobodě a snaží se spojit se svým 10ti letým synem. Její život se ale opět ocitne v chaosu poté, co náhodou zaslechne najmutí vraha a stane se jeho komplicem. Podle knihy Blakea Crouche.

 

 

 

Good Girls

Good Girls

Tři finančně zoufalé matky na předměstí se rozhodnou vzít věci do svých rukou a naplánují loupež místního supermarketu

 

 

 

Good Omens

seriál Good-Omens

Příběh je zasazen do roku 2018, kdy se blíží apokalypsa a poslední soud rozhodne o zániku lidstva. Armády dobra a zla nabírají na síle, Atlantida vzrůstá a všeobecná nálada se přiostřuje. Vypadá to, že vše jde podle božího plánu, až na to, že úzkostlivý anděl Aziraphale a život milující démon Crowley se na nadcházející válku netěší. Zvykli si na životní styl, jaký měli dosud, a nechtějí, aby svět zanikl. A navíc se zdá, že někdo schoval Antikrista.

Podle knihy Dobrá znamení, kterou napsali Terry Pratchett a Neil Gaiman.

 

Good Sam

seriál Good-Sam

Hlavní hrdinkou je talentovaná, leč přehlížená chirurgyně, která převezme vedoucí pozici v nemocnici poté, co její šéf upadne do kómatu. Když se probudí a chce znovu začít operovat, hrdinka na něj musí dohlížet. Dohlížet na člověka, který nikdy neocenil její talent… a který je shodou okolností také jejím otcem.

 

 

 

Good Trouble

seriál Good-Trouble

Jedná se o spin-off seriálu The Fosters.

Callie a Mariana se stěhují do Los Angeles a začínají své životy jakožto mladé a dospělé ženy. Každá si jde sice vlastní cestou, ale ty se budou pravidelně proplétat.

 

 

 

 

 

 

Good Witch

Good Witch

Vnímavá čarodějka sdílí svůj dar se svými sousedy. Pokračování sedmi filmů.

 

 

 

 

Gossip Girl (2021)

Gossip-Girl-2021

Sequel a soft reboot stejnojmenného seriálu z roku 2007.

Osm let po vyřazení původního webu z provozu se pod společenským drobnohledem Gossip Girl ocitá nová skupina teenagerů. Jak moc se za tu dobu změnily sociální sítě a New York samotný?

 

 

Gotham

Snad každý zná komisaře Gordona. Jméno tohoto bojovníka proti zločinu je synonemym pro právo a pořádek. Ale jaká byla jeho cesta a počátky jeho dráhy? Jak dokázal obstát ve městě Gotham prorostlém korupcí jako porce pořádného masa? A proč se naopak postavy jako Catwoman, Tučňák, Hádankář nebo Joker vydali na cestu zločinu?

Seriál Gotham mapuje zrod nejslavnějších postav komiksového světa a dívá se na ně očima mladého policisty, který chce přispět k pořádku v těchto temných uličkách, kde policejní siréna zní jako stálá zvuková kulisa.

 

Grand Crew

seriál Grand-Crew

Příběh vypráví o skupince černošských přátel, jejich randících životech a vínu.

 

 

 

 

Grantchester

seriál Grantchester series

Grantchester je detektivní drama odehrávající se v 50. letech v obci Grantchester poblíž Cambridge, kde místní anglikánský vikář Sidney Chambers v podání Jamese Nortona pomáhá řešit kriminální zločiny inspektoru Geordiemu Keatingovi (Robson Green). Tento nový britský seriál je založen na sérii knih Grantchester Mysteries napsaných Jamesem Runciem.

 

 

 

Great News

Great News

Mladá TV producentka musí soužít s příliš protektivní matkou, která se přidala k pracovnímu týmu v rámci stáže ve stejné stanici.

 

 

 

 

Greenleaf

seriál Greenleaf

Greenleaaf sleduje osudy bezohledné rodiny Greenleafů s jejich skandálními tajemstvími. Rodina provozuje tzv. megakostel v Memphisu převážně s afroamerickými členy. Hlavními postavami jsou biskup James a jeho žena Lady Mae. Po dvaceti letech se k nim vrací dcera Grace se svou dcerou, aby zjistila podrobnosti záhadného úmrtí její sestry Faith.

 

 

 

Griffinovi / Family Guy

Griffinovi_Family Guy

Osudy (ne)normální americké rodinky Griffinových zaručeně pobaví všechny kterým Simpsonovi připadají moc konvenční a humor South parku zase moc hrubý. Otec (nikoli však hlava) rodiny Peter se chová naprosto nezodpovědně a lehkovážně. Takže zodpovědnost padá na hlavu jeho ženy Lois. Nejzajímavější postavou seriálu je však jejich nejmladší syn Stewie, který nenávidí všechny a všechno, včetně vlastní rodiny. Důležitý je také pes s jasnými sklony k alkoholizmu. Seriál je až po okraj naplněn haldou gegů, takže ne všechny musejí být nutně k popukání, ale pokud vás nezaujme hned první díl, druhý vás určitě dostane.

 

Grimm

Grimm

Detektiv Nick Burkhardt si myslel, že je zcela připraven na realitu práce na oddělení vražd v Portlandu. Dokud nezačal vidět divné věci, které nebyl schopen racionálně vysvětlit. Jako například to, že se krásná žena mění v ohavnou čarodějnici nebo že se obyčejný muž stává zlým trollem. Po návštěvě jediného žijícího příbuzného se o sobě Nick dozvídá krutou pravdu. Je potomkem elitní skupiny lovců známých jako grimmové, kteří jsou pověřeni zastavením šíření nadpřirozených bytostí po světě.

Grown-ish

Grown-ish

Spin-off seriálu Black-ish sleduje nejstarší dceru, jak míří na univerzitu a brzy zjišťuje, jak je všechno složité.

 

 

 

 

Guilty Party

Beth Baker je novinářka, která se zoufale snaží zachránit svou kariéru. Rozhodne se jít za příběhem mladé matky, která dostala doživotní trest za vraždu svého manžela, ale tvrdí, že zločin nespáchala. Beth se snaží přijít pravdě na kloub, ovšem má před sebou spoustu práce. Dostává se do kontaktu s překupníky zbraní, kulturou clickbaitů a vlastní pokřivenou minulostí.