Menu

Já a robot / Almost human

STAŽENÍ

Já a robot_Almost human

Obsah:

V roce 2048 vede obrovský pokrok v technologiích k nárůstu kriminality až o 400%. Zoufalá policie dostává do rukou novou zbraň: každý lidský policista dostává robota jako parťáka. Jmenují se Syntetici a mají chránit ty, kdo je stvořili.

Ale ne každý je z takové posily nadšený. Například detekti John Kennex v podání Karla Urbana (Dredd, Pán Prstenů) má s androidy celkem negativní zkušenosti: před lety pronásledoval s kolegou zločince a když se octli před hlavněmi, robot je opustil, protože situaci vyhodnotil jako nezvládnutelnou. Parťáka zabili a Kennex byl raněn.

Po 17ti měsících v komatu a rehabilitaci se vrací do služby – během této doby ho navíc opustila přítelkyně Anna. Kapitálka Sndra Maldonado mu přiděluje androida MX – 43, jinak také Doriana. Dokáží tito dva najít společnou řeč a pracovat jako tým?

Očima naší redakce :

Almost Human jsem sledoval od prvního traileru a velmi se na něj těšil. Po pěti dílech jsem musel svoje nadšení mírnit, protože seriál byl dost pozadu za svými objektivními možnostmi. Po desátém to není o moc lepší… nebo spíš vůbec, i když věci jsou trochu jinak. Kromě pilotu se první série až někam do osmého dílu až na titěrné drobky (X-Files byly proti tomu klasický seriál na pokračování) vyhýbá nějaké příběhové linii a variuje klasické buddy kriminálky s pomocí sci-fi technologií. Ty ale občas nedávají absolutně žádný smysl – třeba ten sprej, který zařídí, abyste na kameře měli místo obličeje zářící flek. Zachraňují to vlastně jen zvolna se rozvíjející vztahy mezi postavami, samozřejmě hlavně mezi Kennexem a Dorianem. Atmosféru to má místy slušnou a mohl by z toho rozhodně být lepší Asimovův pomník než z Proyasova Já, Robot. Druhý díl ukázal, že to jde. Bohužel mám z dosavadního průběhu pocit, že scénáristé si drze a zoufale šetří to, o čem by měla první série být – Kennex se Stahlovou neprohodí od pátého do desátého dílu ani slovo, Kennexovo pátrání v hlubinách amnézie se přeruší na čtyři díly, aby se částečně oživilo v desáté epizodě (jejíž „stand alone zápletka“ ve spojení s tím má určité emocionální grády), a hlavně až doteď nikdo ani slovem neobjasnil, co a proč sakra je za tou Zdí…. A to nezachrání ani Gina Carano jako naspeedovaná „kill them all“ androidka;) Z posledních tří epizod (ano, je jich JEN 13!) stojí za zmínku jen dvanáctá, a to jen kvůli postavě sériového vraha a rozuzlení hodné cyberpunkové lovestory „jako od Gibsona“. Finále je naproti tomu co do děje naprosto směšné. Kennexův otec, zabitý během služby (taky jste si to nepamatovali a taky vám nestojí za to zabývat se tím, jestli to vůbec někdy padlo?), a jeho případ sériového vraha-vycpavače, není zakončený vůbec ničím, co by se byť jen blížilo situaci „očistil jste památku svého otce a osvobodil nevinného“. To, co vidíte, je rutinní konec jak z každého dílu Kobry 11. Ale na druhou stranu Dorian s Kennexem vzájemně „fungují“ líp a líp, takže se pořád nedokážu přinutit přestat vyhlížet pokračování. Takže co? Nakonec hraničních 70% s doporučením vyházet tu bandu scénáristů co se v tom hrabala doteď a konečně začít vyprávět nějaký příběh. Update 1.5.2014 – tak to vypadá, že na tyhle rady už je pozdě Almost Human zřejmě definitivně skončilo v kategorii „Almost made it to Season 2“. Škoda, že žádný z těch tisíců náznaků, o čem by to mohlo být, nebude mít šanci na rozvinutí.

Plný názevJá a robot / Almost human
Status: ukončeno
Žánr:Drama, akční, scifi
Protagonisté: Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth
Scénář:J.H. Wyman, Cheo Hodari Coker, Cole Maliska, Alison Schapker, Naren Shankar
Režie:Brad Anderson, Sam Hill, Jeff T. Thomas, Larry Teng
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2013
Epizody, série, celovečerní:13 dílů
Země původu:USA