Menu

Panství Downton / Downton Abbey

  STAŽENÍ Panství Downton _Downton Abbey

Obsah:

Britská dramatická výpravná televizní minisérie z produkce společnosti ITV. Série se odehrává ve smyšleném opatství Downton za vlády krále Jiřího V. Začíná zprávou o ztroskotání Titaniku, a od tohoto okamžiku se rozvíjí příběh šlechtické rodiny Crawley, hraběte a hraběnky z Granthamu a jejich služebnictva. Seriál portrétuje třídní systém, kde rodina Crowley žije se svým tajemstvím a dědictvím v přijímacích pokojích a ložnicích, a dole pod schody žije služebnictvo, se svými plány, intrikami a láskami. Část služebnictva je rodině a stávajícímu způsobu života oddána, jiní si hledají svoji cestu za emancipací.
První série byla v roce 2011 nominována na 7 cen BAFTY, kde získala 2 ceny. Dále byla nominována na 11 cen Emmy a získala některá další mezinárodní ocenění.

Očima naší redakce :

Jen Britové dokážou, abych já, zapřísáhlý republikán a antimonarchista opovrhující třídním uspořádáním na základě původu, každou středu večer dychtivě očekával další vývoj vztahů na jednom panství ve staré dobré Anglii, kde vše má svůj řád, každý si má být vědom svého postavení a kde jisté meze jsou nepřekročitelné. Suché, se vkusem i vtipem, distingovaností a inteligencí natočené skoro rodinné drama.

Plný názevPanství Downton / Downton Abbey
Status: skončeno
Žánr:drama
Protagonisté: Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Penelope Wilton
Scénář:Julian Fellowes, Shelagh Stephenson, Tina Pepler
Režie:Brian Percival, Ben Bolt, Brian Kelly, Andy Goddard, Brian Kelly, Ashley Pearce, James Strong
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2010
Epizody, série, celovečerní:6 sérií
Země původu:Velká Británie