Menu

Penny Dreadful

  STAŽENÍ Penny Dreadful

Obsah:

Sir Malcom Murray, britský objevitel, americký pistolník Ethan Chandler a další postavy musí společně bojovat proti nadpřirozeným hrozbám ve viktoriánském Londýně.

Píše se rok 1891 a policie vyšetřuje sérii brutálních vražd. Ovšem pouze badatel a dobrodruh Sir Malcolm Murray a krásná a tajemná Vanessa Ives tuší, že v pozadí je něco mnohem většího a taky nebezpečnějšího. Požádá tedy o pomoc Ethana Chandlera, pistolníka pracujícího pro show z Divokého Západu vedenou plukovníkem Brewsterem. Asi pouze s ním mohou osvobodit Murrayovu dceru zajatou upíry. Navíc se jim hned na začátku podaří probudit monstrum pokryté hieroglyfy, na druhou stranu právě tato nehoda vytvoří prostor pro seznámení s mladým chirurgem, doktorem Viktorem Frankensteinem.

Hodnocení:

Kdokoli měl tohle na svědomí, nezapře inspiraci Da Vinciho Démony, aspoň tedy pokud jde o vizuální stránku celé věci. Schází se nám tu partička v podobě šlechtice, média, pistolníka, orientálního sluhy s jizvami na tváři a chirurga (využít Viktora Frankensteina jako patologa vůbec není špatný nápad).

Jdou po upírech, jdou po všem možném. Problém je, že celou dobu tak nějak nemají co pořádně dělat. Obsah se totiž velmi rychle rozpadá do obrovské hory pseudointeligentních rozhovorů, které de facto nikam nevedou, milostných zápletek s oběma pohlavími a rituály všeho druhu, které mají asi navodit pořádnou tajemnou atmosféru. Do čtvrtého dílu by to celkem šlo, ale s retrospektivním vyprávěním o jedné posedlosti už si člověk není opravdu jistý, čím chce vlastně tahle série být. Má to být Alone in the Dark, kde budeme chodit po hřbitovech a rubat do démonů? Existenciální drama o lidské křehkosti a stesku po zesnulých? Asi všechno najednou, kvůli čemuž nefunguje skoro nic.

Navíc motivy Miny a Frankensteinova monstra, které chce svou dokonalou družku, tu byly už tolikrát, že opravdu snad není potřeba trávit celý díl tím, že je budeme do detailů rozebírat. Tým je to opravdu dobře navržený – jen nemá do čeho píchnout.

Plný názevPenny Dreadful
Status:
Žánr:Drama, horor
Protagonisté: Timothy Dalton, Eva Green, Josh Hartnett, Rory Kinnear, Helen McCrory, Billie Piper
Scénář:John Logan, Andrew Hinderaker, Krysty Wilson-Cairns
Režie:Coky Giedroyc, James Hawes, Dearbhla Walsh, Brian Kirk, Damon Thomas
Stopáž: 55 minut
Rok výroby:2014
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Velká Británie