Menu

Preacher: první dojmy

26.6.2016 - Recenze a dojmy

vlcsnap-2016-06-26-21h19m40s738

Co nám přináší tento až nadpřirozeně přesvědčivý kněz?

Takže co to tu máme? Kněze zapadlého kdesi v Texasu, který je tak trochu na baterky, kázání čte z papírů a na jeho mše moc lidí nechodí.

Pak ho ale „cosi“ ovládne a náš kazatel zjišťuje, že v určitých chvílích jsou jeho promluvy do duše věřících natolik silné, že ho lidé poslouchají na slovo i tehdy, pokud by splnění jeho požadavku mělo za následek jejich zranění či dokonce smrt. Pronásleduje ho jeho minulost, sám není rozhodně neviňátko, jeho společník je dost divný a další podivné existence jsou mu na stopě. Ne kvůli němu samotného, ale protože to, co v něm sídlí, asi odněkud zdrhlo.

V první řadě příliš nemusím tenhle styl road-movie. To by až tak nevadilo. Úvodní problém je pro mě v tom, že se teprve po nějaké době dozvím, co že to má hlavní „hrdina“ vlastně umět, zatímco je mi servírováno množství odboček, možných flashbacků a dalších prvků, které mi dělají guláš akorát v tom, co se mi teprve dává dohromady v původní linii. Kdybych sem nechtěl napsat svoje dojmy v rámci hodnocení, na celého Preachera bych se vykašlal, protože první dva díly mě absolutně nechytly.

Ono na flashbacích nebo jiných dějových liniích není nic špatného, ale je potřeba s nimi pracovat trochu inteligentně. Ať přichází, ale ať to udělají trochu pozdějc, když se ústřední vyprávění někam posouvá a nové informace ho rozvíjí, nikoli tříští v zárodku.

Takže zatím ani ryba, ani rak, počkám si, až toho bude víc najednou. Knězova schopnost je zajímavá, ale to kolem je zatím mizerně čitelné na to, abych tomu věnoval víc pozornosti.