Menu

The Flash

STAŽENÍ

Obsah:

Barrymu Allenovi je pouhých 11 let, když je jeho matka zavražděna během zvláštního incidentu. Jako by tohle nestačilo, z vraždy byl obviněn Barryho otec. Po této tragédii se o Barryho stárá detektiv Joe West, otec jeho nejlepší kamarádky Iris.

Z Barryho vyroste výborný vyšetřovatel, který je odhodlán odhalit, co stálo v pozadí smrti jeho matky. Hledá nejrůznější vědecké objevy i záhady, které mohou mít souvislost s jejím incidentem. Posledním objektem jeho zájmu se stává urychlovač částic vyvinutý geniálním fyzikem Harrisonem Wellsem. Wells a jeho tým věří, že půjde o průlom v medicíně a průmysu. Během demonstrace ovšem dojde k výbuchu a vyvolání umělé bouře, během které je Barry zasažen bleskem.

Po devíti měsících v komatu se Barryho život zásadně mění (jako by dosavadní události nestačily). Získal neuvěřitelnou rychlost. Ze začátku je schopností ohromený, ale celkem brzo zjistí, že není jediný, koho bouře něčím obdařila – a ne všichni chtějí své nové možnosti používat k dobru ostatních.

Nějaký čas po tomto incidentu roste ve městě počet únosů, úmrtí a dalších událostí. Barry proto vidí svůj nový cíl v ochraně města, ale nezapomíná ani na zjištění příčin matčiny smrti a očištění jména svého otce. Svět se ale o jeho skutcích brzi dozví – ale ne jako o něčem, co udělal Barry…o věcech, které má na svědomí Flash – nejrychlejší muž na planetě…

Hodnocení: (recenze zde)

Stylové, s nadhledem, vtipem a velmi příjemně zvládnutým vizuálem. Flash nezapře inspiraci Daredevilovým kostýmem (a ty zlaté jiskry jsou taky super), ale tady to vůbec nevadí. Krom toho potěší skutečnost, že seriál na rozdíl od mnoha dalších superhridnských kousků, které momentálně běží, nehraje na tak temnou a dramatickou strunu a vydává se spíše Marvelovskou cestou (ačkoli Flash patří do DC Universe).

Plný názevThe Flash
Status:
Žánr:Akční, dobrodružný, drama, scifi
Protagonisté: Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh
Scénář:Greg Berlanti, Andrew Kreisberg, Geoff Johns, Alison Schapker, Grainne Godfree
Režie:Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Douglas Aarniokoski, John Behring
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2014
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:USA