Menu

V

 

V čísle 9 / Inside No. 9

seriál V-čísle-Inside-No.-9

Copak se asi děje za zavřenými dveřmi ve vaší ulici? V antalogickém seriálu Inside No. 9 nahlédneme za šestero různých dveří s číslem devět a propátráme soukromí jejich obyvatel…

 

 

 

V odborné péči / In Treatment

Když žijete v Americe a začnou vás tížit duševní problémy, zřejmě budete chtít toho nejlepšího psychoterapeuta. Pokud máte dobré kontakty, skončíte na gauči u Paula, jednoho z nejlepších v oboru.

Do jeho pracovny vstupujeme v okamžiku, kdy už má několik měsíců rozpracovaný “případ” mladé Laury. Jedna z prvních věcí, co se o ní dozvíme, se týká jisté citové vazby, kterou začne Laura mezi sebou a svým “posluchačem” cítit. Což je trochu problém, pokud jsou hlavním tématem sezení právě citové obtíže. Další na řadě je Alex, voják v invalidním důchodu, který je sice fyzicky zdravý jako řípa, trpí však posttraumatickým stresem, vyvolaným nechtěným zabitím malého dítěte. Ještě horší případ je ale Sophie, teenagerka se sebevražednými tendencemi. Tahle mladá a nadějná sportovkyně dá Paulovi obzvlášť zabrat, protože se za jejími problémy skrývají těžko rozluštitelné rodinné problémy. Posledními pacienty jsou manželé, kteří dlouho toužili po dítěti, ale když už jim pánbůh dal tu možnost, Amy s Jakem jako by potomka najednou nechtěli. Nebo je tomu jinak? Toť pořádný oříšek. Paul sám má ale doma problémy, které až moc dlouho přehlížel. Jeho manželství se hroutí, v důsledku toho si s obtížnými případy sám přestává vědět rady a obrací se na svou dlouholetou známou, bývalou psychoterapeutku, aby mu pomohla srovnat si myšlenky…

 

V pasti / Trapped

seriál V-pasti_Trapped

Islandský mysteriózní seriál odehrávající se v odlehlém městečku Siglufjörður na severovýchodě ostrova. Blízko místního přístavu je nalezeno zohavené tělo. Andri, šéf místní policie, musí vyšetřit neobvyklý zločin a to ne za příliš příznivých podmínek. Do města se totiž blíží obrovský blizard, který by mohl vyšetřovací tým zcela odříznout.

 

 

V Wars

seriál V-Wars series

Život doktora Luthera Swanna se obrátí vzhůru nohama, když jeho přítele Michaela Fayna přemění neznámá nemoc ve vraždící monstrum, v upíra. Tahle nemoc se navíc rychle šíří a čím dál více lidí se začíná měnit v upíry. Nakonec se schyluje k válce mezi nimi na jedné straně a normálními lidmi na straně druhé. Dr. Luther se snaží zjistit, co se to s nimi stalo a najít řešení, jak by se je dalo zastavit. Jeho přítel Michael se ale mezitím stává vůdcem všech upírů a Dr. Luthernovi pomalu dochází čas.

Drama od Netflixu založené na základě stejnojmenné knižní předlohy amerického spisovatele Jonathana Maberryho.

V.I.P. vraždy

V.I.P. vraždy

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů.

 

 

Válečná jeptiška / Warrior Nun

seriál Válečná-jeptiška_Warrior-Nun

Podle úspěšného komiksu Bena Dunna – Warrior Nun Areala. Osiřelá dospívající dívka se probudí v márnici a zjistí, že má nové superschopnosti. Stává se z ní vyvolená nositelka svatozáře tajné sekty jeptišek, které loví démony.

 

 

 

Valeria

Valeria je spisovatelka, která se nachází ve slepé uličce. Nedokáže napsat nic nového, a dokonce i její manželství s Adrianem je v troskách, propast mezi nimi se stále zvyšuje. Hrdinka se proto obrátí na své tři nejlepší kamarádky Lolu, Carmen a Nereu, které ji vždy podporovaly. Společně s nimi se vydává na zamotanou emotivní cestu, během které zavadí o lásku, přátelství, žárlivost, nevěru, pochyby, tajemství, práci, trable, radosti a sny o budoucnosti.

 

 

Valor

Elitní jednotka armádních pilotů provádí tajné operace během plánovaných záchranných misí pro vojáky v Somálsku.

 

 

 

Vampire in the Garden

seriál Vampire-in-the-Garden

V rozděleném světě budoucnosti chtějí dvě dívky dělat zakázané věci: lidská chce hrát na housle a upírka chce poznat širší svět.

 

 

 

Van Der Valk

seriál Van-Der-Valk

Svérázný komisař Van der Valk společně se svým týmem vyšetřuje vraždy, které se staly v ulicích Amsterdamu, hlavního města Nizozemska.

Jedné se o remake stejnojmenného seriálu ze 70. let 20. století. Postava komisaře Van der Valka tak také vychází z populární série románů spisovatele Nicolase Freelinga.

 

 

Van Helsing

Van-Helsing

V postapokalyptickém světě ovládaném vampýry je nadějí mladá žena. Nejen, že je vzdálenost příbuznou legendárního lovce upírů, ale její krev může být šancí, jak změnit postižené zpět na lidi.

 

 

 

Včela na mušce / Man vs. Bee

seriál Vcela-na-musce-Man-vs.-Bee

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý.

 

 

 

Ve jménu našeho Pána / The Righteous Gemstones

seriál Ve-jménu-našeho-Pána_The-Righteous-Gemstones

Gemstoneovi jsou světoznámá rodina teleevangelistů s dlouhou tradicí úchylností, chamtivosti a charitativních prací. To všechno ve jménu našeho Pána Ježíše Krista.

 

 

 

 

Ve jménu vlasti / Homeland

Ve jménu vlasti _Homeland

Seržant Nicholas Brody se po osmi letech zajetí v Iráku vrací domů. Na paty mu ale šlapa neskutečně podezřívavá agenta CIA. Ta je totiž přesvědčená, že je spícím agentem Al-Kaidy a chystá útok na USA…

Špionážní seriál Homeland z produkce Showtime lze považovat za nejlepší dramatický seriál sezony 2011/2012, což také dokazuje sbírka velmi prestižních cen. Roku 2012 získal dva Zlaté globy ze tří nominací (nejlepší dramatický seriál a herečka hlavní role) a šest cen Emmy z devíti nominací (nejlepší dramatický seriál, herec v hlavní roli, herečka v hlavní roli, scénář, střih a obsazení).

 

Ve službách CIA / State of Affairs

Ve službách CIA_State of affairs

Analytička CIA Charlie Tuckerová se stále nemůže vzpamatovat ze smrti svého snoubence Aarona, který zahynul v Kábulu rukou islámských teroristů vedených Omarem Fatahem. Charlie byla svědkem Aaronovi smrti společně s jeho matkou – prezidentkou USA Constance Paytonovou. Obě ženy se rozhodly, že Aaronova smrt musí pomstít. Charlie však po nějaké době propadla depresím, z nichž se snaží uniknout pomocí alkoholu a nezávazných vztahů…

 

 

Ve službách FBI / White Collar

Ve službách FBI_White Collar

Neal Caffrey, odsouzený za padělání dluhopisů, uteče v převlečení za dozorce z vězení pouhé tři měsíce před vypršením trestu. Policie kontaktuje agenta FBI Petera Burkeho, který Neala již jednou dopadl. Burke s týmem FBI jsou zaměstnáni případem unikajícího podvodníka zvaného Holanďan. Právě otevírají sejf, jenž může ukrývat důkazy proti němu, Holanďan však do sejfu nastražil výbušninu, která při otevření vybuchne..

 

 

Ve vatě / Loot

seriál Ve-vate-Loot

Molly má zdánlivě perfektní život. To se změní v momentě, kdy jí manžel zanechá 87 miliard dolarů.

 

 

 

Věčnost / Upload

seriál Vecnost-Upload

Upload nám představuje svět, ve kterém se lze nahrát do posmrtného života dle vlastního výběru. Nathanovi není ani 30, má krásnou přítelkyni, rodina ho zbožňuje a s kamarádem hodlá udělat díru do světa. Jenže pak se stane něco, co nečekal a zdá se, že jediný, kdo ho chápe a mohl by mu pomoct, je žena, kterou zná chvíli…

 

 

Veliká / The Great

seriál Veliká-The-Great

Děj se odehrává v sedmnáctém století. Hlavní postavou je Kateřina Veliká. Ta je nucena zvolit si mezi svým osobním štěstím a nebo si vybrat budoucnost pro Rusko.

 

 

 

 

Věrnost nade vše / Devotion, A Story of Love and Desire

seriál Vernot-nade-vse-Devotion-A-Story-of-Love-and-Desire

Zdánlivě šťastné manželství Carla a Margherit, musí čelit hrozivým následkům údajné nevěry. Jejich vztah se stává symbolem věrnosti nejen jako páru, ale také v osobních rozhodnutích, která musí činit každý den.

 

 

 

Versailles

Versailles

Roku 1667 se bezohledný král Ludvík XIV snaží zmást vzbouřené šlechtice u dvora tím, že přestěhuje svůj dvůr z Paříže do Versailles, bývalé lovecké chaty svého otce, kde staví nejdekadentnější palác Evropy.

 

 

Veselá tetka / Chicago Party Aunt

seriál Vesela-tetka-Chicago-Party-Aunt

Chicago Party Aunt je animovaná komedie, která sleduje Diane Dunbrowski, známou jako Chicago Party Aunt, která zůstává věrná své mantře „Když ti život dá citróny, proměň ty sračky v Mikeovu tvrdou limonádu“.

 

 

 

Vesničan

Vesničan

František je vyhořelým ředitelem korporátní firmy, která vydává časopisy o kutilství. Když zemře jeho dědeček, odkáže mu svou chalupu na venkově. Dědečkův kamarád Matoušek ho přesvědčí, aby změnil svůj život a přestěhoval se na vesnici. František pokračuje ve šlépějích svého dědy a pomáhá místním lidem s opravami. Není však manuálně zručný, a tak na co sáhne, pokazí. Postupně si hledá cestu ke své sousedce Kateřině, která je svobodnou matkou dvou dětí. Výraznými postavami v Blevici jsou starosta a jeho žena Růžena.

 

Vesnická královna / Country Queen

seriál Vesnicka-kralovna-Country-Queen

Plánovačka akcí z Nairobi se po deseti letech vrací do své vesnice, kde se střetává se svou minulostí – a těžební společností, která hrozí zničením jejího domova.

 

 

 

Vetřelci dávnověku / Ancient Aliens

Vetřelci dávnověku_Ancient Aliens

Na základě archeologických nálezů, jako jsou například jeskynní kresby podobné kosmonautům, technicky dokonalé monumentální stavby a sochy, které bychom ani dnes nebyli schopni postavit, obrovské obrazce, viditelné pouze z výšky či nápadně podobné popisy bohů ze všech koutů světa s létajícími vozidly a obrovskými znalostmi, představuje kontroverzní spisovatel a badatel Erich Von Däniken teorii antických astronautů, ve které poukazuje na možnost, že vývoj lidstva mohl být v dávné minulosti ovlivněn návštěvníky z vesmíru.

 

 

Vetřelci z hlubin / Surface

Vetřelci z hlubin_The Surface

Co mají společného námořní důstojníci v Severním ledovém oceánu, vědci z Institutu oceánologie v Montery, rodina ve Washingtonu a skupinka rybářů v Mexickém zálivu? Všichni byli mezi prvními, kdo se setkali s novou formou života. A je přitom vůbec možné, aby se nová forma života vyskytla na Zemi i dnes?

 

 

 

Vicious

Vicious

Příběh stárnoucích partnerů Freddieho a Stuarta, kteří spolu žijí v malém bytě v Covent Garden skoro padesát let. Když se poprvé potkali, Freddie byl nadějný herec a Stuart barman, ale jejich kariéry jsou nyní již minulostí a jejich život sestává z čtení knih, venčení psa a haštěření se. Jejich nejlepší kamarádkou je Violet. Mladá srdcem, s vytříbeným smyslem pro humor, která je vždy po ruce, aby uklidnila přestřelky mezi Freddiem a Stuartem.

 

 

 

 

Victoria

Victoria

Mladá léta anglické královny Victorie, od jejího nástupu na trůn v 18ti letech až po svatbu s princem Albertem.

 

 

 

 

Vikingové /Vikings

Vikingové_Vikings

Nový historický seriál z dílyn Michaela Hirsta, který už má na svědomí kousky jako Tudorovci nebo Camelot.

Vikingové sledují činy Ragnara Lothbroka, největšího hrdiny své doby. Jde o výpravné vyprávění jeho cesty nástupu na pozici krále všech kmenů, jeho spolubojovnících a rodině.

Ragnar není jen neohroženým bojovníkem, ale také zosobněním severských božských tradic – podle pověsti není nikým jiným než potomkem Odina, vládce bohů.

 

Vikingové: Valhalla / Vikings Valhalla

seriál Vikingove-Valhalla-Vikings-Valhalla

Seriál je sequelem historického dramatu Vikings (Vikingové).

Příběh začíná sto let po událostech z původního seriálu a sleduje dobrodružství nejslavnějších vikingů, kteří kdy žili – Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Harady a normanského krále Viléma Dobyvatele. Tito muži a ženy se vydají na nové a nebezpečné cesty za přežitím v rychle se měnící a vyvíjející se Evropě.

 

Viktoriánky / The Nevers

seriál Viktorianky-The-Nevers-series

Děj se odehrává ve viktoriánské Anglii a sleduje skupinu žen se zvláštními schopnostmi.

 

 

 

 

Virgin River

seriál Virgin-River series

Melinda Monroe odpoví na inzerát na zdravotní sestru v malém kalifornském městečku Virgin River. Myslí si, že to je ideální příležitost začít znovu od nuly a zanechat své bolestivé vzpomínky daleko za sebou. Brzy ale zjišťuje, že život na malém městě není tak jednoduchý, jak si představovala a že nejdřív musí vyléčit sama sebe, než se z Virgin River stane její nový domov.

 

 

Vláda / The Fortress

seriál Vláda

Dánská seriálová produkce dnes platí za pojem na světovém trhu, ale bývá převážně asociována s ponurými kriminálkami. Její mezinárodně nejúspěšnější a nejoslavovanější příspěvek, který je všeobecně považovaný za jeden z nejzásadnějších titulů celosvětové televizní tvorby, nicméně náleží do zcela vlastní žánrové kategorie. Jak napovídá název, Vláda je seriál o politice, potažmo o její provázanosti se světem médií. Hlavní hrdinka Birgitte Nyborgová, předsedkyně hlavní středové strany, se v prvním díle stává překvapivým vítězem voleb a následující epizody sledují její působení na postu premiérky. Při tom vyprávění sleduje nejen rovinu profesní s osobním životem a ukazuje nejen, jak se idealistická politička učí manévrovat v prostoru vládních jednání a mocenských bojů během událostí lokálního rázu, ale i mezinárodního dosahu. Současně se zaměřuje také na její rodinný život, který je vystaven těžkým zkouškám. Dalšími klíčovými postavami, které seriál sleduje v práci i soukromí, jsou premiérčin spin doctor Kasper Juul a ambiciózní televizní moderátorka Katrine Fonsmarková.

 

Vlajka smrti / Our Flag Means Death

seriál Vlajka-smrti-Our-Flag-Means-Death

Dobová pirátská komedie se volně inspiruje skutečným dobrodružstvím aristokrata Stede Bonneta, který opustil svůj život v luxusu, aby se na počátku 18. století stal pirátem.

 

 

 

Volavka / Black Bird

seriál Volavka-Black-Bird

Minisérie podle memoáru od Jamese Keenea.

Hlavním hrdinou je James, talentovaný fotbalista, který má nasměrováno k profesionální kariéře. Shoda nešťastných okolností ho však dostane do vězení, kde si odpykává desetiletý trest bez možnosti předčasného propuštění. Syn chicagského policisty dostane šanci na dřívější svobodu a vykoupení, nicméně nebezpečí je hodně velké. Larry Hall byl usvědčen z únosu a zabití patnáctileté dívky, jedné z asi 19, které zabil. Nyní hrozí, že se dostane na svobodu. James se ve vězení musí s vrahem spřátelit a donutit ho, aby se přiznal k dalším dvěma vraždám.

 

Volejte Saulovi / Better Call Saul

Volejte Saulovi_Better Call Saul

Saul Goodman je tak trochu šílený a morálně pochybný právník z Albuquerque v Novém Mexiku, který se za každou cenu snaží zůstat mimo budovy soudu. Má nevybíravé způsoby, stovky známých ze všech oborů od prodejce vysavačů až po nájemné vrahy a je ochoten riskovat prakticky cokoliv. Stačí jen, když dobře zaplatíte.

 

 

 

Vraždy v Sandhamnu

seriál Vraždy v Sandhamnu

Začíná léto na ostrově Sandhamn ve Švédském souostroví. Uprostřed idylické pláže je nalezeno mrtvé tělo zamotané v rybářské síti. Zpočátku to vypadá jako nehoda, ale když je nalezena zavražděná žena, vznikne podezření, že oba případy úmrtí spolu souvisejí.

Na ostrov je přivolán inspektor Thomas Andreasson, který je citově s ostrovem spjat. Toto citové pouto je však zahaleno temným tajemstvím z minulosti.

Inspektor musí zapátrat ve své minulosti. Brzy se totiž ukáže, že odhalení pravdy je složitější a zasahuje do dávné minulosti ostrova. Jsou spáchány další trestné činy. Tlak na inspektora a jeho kolegyni Carinu Perssonovou je velký. Musejí během horkých letních dní nalézt vraha a zastavit sérii vražd.

 

Vražedná práva / How to Get Away With Murder

Vražedná práva_How to get away with murder

Annalise Keating (Viola Davis) – krásná, vášnivá, kreativní a charismatická profesorka trestního práva a taky sexy, okouzlující, nepředvídatelná a nebezpečná obhájkyně i těch nejhorších zločinců a násilníků. Za osvobození těch, kteří se dopustili snad všech myslitelných trestných činů – od podvodů a žhářství až k vraždě – je schopna udělat téměř cokoli. Na první pohled je Annalise úspěšná právnička, má spokojené manželství a milujícího manžela Sama (Tom Verica), ale díky vztahu s detektivem Natem (Billy Brown) možná vypluje na povrch jedno její velké tajemství…

 

Všechno nebo nic: Arsenal / All or Nothing Arsenal

seriál Vsechno-nebo-nic-Arsenal-All-or-Nothing-Arsenal

Ukazuje zákulisí klíčové sezóny jednoho z největších fotbalových klubů na světě, kdy se Arsenal soustředí na boj o domácí úspěch a návrat do elitní evropské soutěže.

 

 

 

Vůně zločinu / Nyukhach

seriál Vůně zločinu

Říkají mu Čichač. Má nadmíru citlivý čich, díky čemuž dokáže odhalit pachatele, kde jiní tápají. Bohužel je tento dar v mnohých ohledech i prokletím.

 

 

 

 

Vychováni vlky / Raised by Wolves

seriál Vychovani-vlky-Raised-by-Wolves

Dva androidi mají za úkol vychovávat lidské děti na tajemné planetě.

 

 

 

 

 

Výkupne / Ransom

ExpVýkupné_Ransomert na vyjednávání s držiteli rukojmí a jeho tým řeší krize po celém světě.

 

 

 

 

 

Vyšehrad

Vyšehrad

Julius „Lavi“ Lavický byl velký fotbalový talent. Večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou mu ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Už dokonce nehraje za Spartu, ze které byl stylově odejit, ale „pouze“ za Vyšehrad. Bude sekat latinu v tomto rodinném klubu, řízeném charismatickým majitelem, nebo nás čekají další až mýtické historky?

 

 

Výspa světa / Aranyak

seriál Vyspa-sveta-Aranyak

Nesourodá dvojice policistů z horského města vyšetřuje podivnou vraždu se spoustou podezřelých a najevo přitom vyjdou politické intriky, postranní úmysly i děsivý mýtus.

 

 

 

Vyvolená / Chosen (2022)

seriál Vyvolena-Chosen-2022

Mladé dívce se obrátí život vzhůru nohama, když odhalí znepokojivou pravdu ukrývající se v jejím malém tichém dánském městečku.

 

 

 

Vzteklina

Vzteklina

Jakkoli je Česká republika vztekliny prostá země, objevují se náhle poblíž jedné z šumavských vesnic nakažená zvířata a hlavní postava tohoto kriminálního thrilleru, třicátník, virolog Pavel Rogl, má za úkol zmapovat situaci, dohlédnout na vakcinaci a nalézt příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost s nákazou. Je vrahem člověk, nebo uprchlá velká šelma?